Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Hakkımızda...

1988 yılında İstanbul’ da kurulan Prokont Elektronik Kumanda Tekniği San. ve Tic. Ltd. Şti., kuruluş yıllarından beri Asansör Kumanda Sistemleri üretimi ile asansör sektöründe faaliyet göstermektedir. İlerleyen süreçte, gelişen teknoloji ve sektörün taleplerine uygun hareket ederek ürün gamını genişletmiş, paket asansör projelendirme ve satışı konusunda da hizmet vermektedir.

Firmamız; yurt içinde ve yurt dışında, başta her türlü insan, hasta, yük asansörü olmak üzere, raylı veya askılı taşıma ve kaldırma sistemleri ile komponentleri konusunda imalat, ithalat ve ihracat işlerini gerçekleştirmektedir. 

Prokont Elektronik, Asansör Sektörü gerekleri ve müşteri talepleri doğrultusunda son teknolojiyi ürünlerinde kullanmayı prensip edinmekle kalmamış; Asansör Sektörünün gelişmesini ve dünyaya açılmasını sağlamayı kendine görev edinerek, bu anlamda Türkiye’ de ilk kez 1991 yılında Mekisan Asansör ile birlikte Asansör Teknolojisi Sergisini açmıştır. Bu sergi, 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası İstanbul Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarları için başlangıç olmuştur.

Firmamız; Asansör Kumanda Sistemleri alanında tanınmış Alman firması, Weber Liftechnik GmbH' ın Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmaktadır.